Post content
Як і обіцяли викладаємо огляд теперішніх рішень для нічного полювання на ворога. Ця вся інфа є у вільному доступі і продається на всих барахолках, тому тут нічого секретного точно немає, та й ворог зараз значно попереду в цій темі. Просимо зауважити, цей огляд супер субʼєктивний і спирається на наш власний досвід, вітаються всі коментарі, бажано з пруфами у вигляді фото і відео але в особисті на @toro_ukraine. Сутінкові камери. Тут ніякої магії, звичайні камери зі збільшеною світлочутливістю. Можуть працювати за певних і дуже специфічних умов вночі. Коштують не дорого, а деякі взагалі дешево. Зауважте що у Foxeer є прям безліч варіантів, але потрібні саме з маркуванням що вони нічні коти. Найкращий варіант (і найдорожчий) це runcam. Очікувати нічого екстра ординарного не доводиться, ці камери дозволяють збільшити тривалість можливої роботи операторів на 1 годину з ранку і на 1 годину ввечері. Самі по собі ці камери досить не погані, ми намагаємось зараз перейти на встановлення цих камер в сток на камікадзе. Бюджет в Україні 1200-2700₴. Ми не спостерігали використання таких камер на трофейних підорських бортах. Адаптовані ІЧ камери. Це вже самодєлки від умільців. Ми спостерігали такі рішення і на наших і на підорських бортах. Взагалі не працююча історія. Дальність зору зменшена до 100 метрів (в найкращому випадку), зона огляду обмежена променем камери і стає дуже не зручною. Габарити великі, вага залежно від моделі також. Виявити дрон з такою камерою можна без проблем з великої відстані. Ще й вартість ставлять на них близько 200$. Не варто витрачати свій час на це. Камери з видаленими УФ фільтрами. Немає про що говорити, це просто не працює. Камери нічного бачення Тут ми маємо визнати що такі моделі до нас не потрапляли, але на презентаціях виглядає працездатно. Потребує гарного пілота, оскільки досить важко визначити ціль (все сіробілочорне) але враховуючи вартість ~200$ може бути гарним рішенням для камікадзе. Камери модифіковані тепловізійними модулями Компромісна історія. Це працює і це не дорого ~200$, але має декілька суттєвих мінусів. Воно габаритне, на бомбер з поворотною камерою не поставиш. Забагато узлів які були приколхожені - не надійно. Тому це ок для каміка або для бомбера без поворотної камери (але дуже легко розбити при повернені). Якщо будуть прямо «заводські» варіанти таких іграшок, то воно має право на життя, ми такі бачили але в руках не тримали. Ще є питання з виводом ОСД. На свої вироби одразу відмовились їх ставити. Тепловізійні камери Тут все відносно зрозуміло. Чим дорожче - тим краще. Умовно їх можно поділити на 3 категорії виходячи з розширення зображення які вони видають. Розібʼємо на групи, хто в темі - той зрозуміє. 200+ - найдешевші 300$~, компактні, мають грьобаний зум, складно сфокусувати правильно, в день все в молоко кидає, літати не можливо, мікролаг, розмите зображення. Але компактні, встає нормально на 7ʼ через адаптер. Для бомбера точно ні, на камік - якщо ви заморочитись готові то ок. Але нам не сподобалось. 300+ - середні 600$~, тут одразу все значно краще. Вже має право на життя на каміку точно, все ще мікролаг і не можливо літати в день. Все інше вже на рівні. Думаю саме ці підори використовують на своїх нічних камікадзе. 600+ - ого-го 1100$~. Ну це вже справа. По суті все добре, можно пробувати літати в туман. Дуже круте і далеке виявлення цілей. Зума практично немає. Друга проблема після вартості - габарити, вони реально великі, як по розміру так і по масі. Висновок: Чудес не буває - хочеш якісне, то буде дорого. Нажаль це так. І дороге немає сенсу ставити на дешевий дрон. Саме тому ми будемо переопрацьовувати нашу 10ʼ, треба робити на 80а esc з 8s архітектурою. Це принаймні зрівняє дрон по вартості з камерою). Не робіть спонтанних покупок лише по опису або обіцянкам Не повторюйте наших помилок, тестуйте продукт перед тим як брати його, повірте ми закопали багато грошей в всі ці «проби», і все одно зупинились на найдорожчому варіанті :(.