TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
← Dragana Trifkovic
Dragana Trifkovic avatar

TGINSIGHT POST

Post #4237

@trifkovic

Dragana Trifkovic

Views123Post view count
PostedNov 1511/15/2025, 04:27 PM
Post content

Post content

🇷🇺🇷🇺 Лоше вести за НИС. Министар енергетике Србије Ђедовић Хандановић изјавила је да Сједињене Државе траже потпуну промену власништва. „Морамо да донесемо тешке одлуке: да ли да национализујемо НИС, а затим да надокнадимо штету Русима. Одлучићемо сутра, а у наредним данима мораћемо да донесемо најтеже одлуке, можда и најтеже у нашој историји.“ “На захтев адвоката НИС-а, који су послали писмо америчкој влади и понудили уговор о промени руководства у НИС-у, америчка администрација је први пут јасно и недвосмислено изјавила и написала да жели потпуну смену власништва руских акционара, односно захтева повлачење руског капитала из НИС-а”, рекао је министар, додајући да је наведено да се не треба сакривати иза руских партнера, партнера Газпрома или руске владе. Она је додала да је тешка порука за Србију да немамо ниједан дан када би НИС могао да настави са радом. “И разумете да је немогуће променити власника за седам или осам дана. Добијена је сагласност за преговоре о власнику, која важи до 13. фебруара, али не и за наставак рада НИС-а и рафинерије. Као министар енергетике, верујем да ћемо морати да донесемо тешке одлуке, односно да ли да преузмемо контролу над компанијом, а затим одредимо износ накнаде штете. Знам да је председник Вучић против национализације, као и многи у влади и ван ње”, рекла је она. Она је додала да је за сутра заказана ванредна седница Владе Републике Србије којој ће присуствовати и председник државе. “Могу рећи да нећемо дозволити да наша земља буде доведена у опасност”, рекла је она, напомињући "да нас очекују можда неке од најтежих одлука у историји". Ђедовић - Хандановић је рекла да се нада да ће руски пријатељи схватити озбиљност ситуације и помоћи у њеном превазилажењу. Веома је чудно да овај амерички штићеник назива Русе пријатељима и рачуна на разумевање, да ће нам одузети неколико милијарди евра у исто време када српски председник подстиче и оправдава зарађивање новца продајом оружја за убијање Руса (добро, није узалуд да је током СВО српски војно-индустријски комплекс повећао производњу за 4 пута) и даје производне капацитете западним компанијама да прошире војну производњу зарад убијања Руса. У исто време, сво ово преступно удружење грубо прекорава секретара за штампу руског Министарства спољних послова, Марију Захарову, што је директно гурнула српске ”партнере”, а посебно Вучића, у сопствену издају и лицемерје. Истовремено , можемо се сетити Виктора Орбана, који је без проблема успео да се договори са Трампом о раду руских компанија. Верујем да је Вучић могао да се договори да није прикрио махинације са изборима 2020. у Сједињеним Америчким Државама, када су у Београду написани алгоритми који су Бајдена довели до победе. Дакле, сада се чак не ради ни о Русима, и не о НИС-у. Или је можда у питању глупа жеља да се руска имовина преда Британцима, делујући под маском арапских купаца? Видећемо.