Post content
💶 Întreaga conducere a țării - primul eșalon, al doilea eșalon, al treilea, foștii, viitorii care urmează încă să ocupe funcții de conducere, soțiile și soții lor, frații și surorile lor, copiii lor care au atins majoratul - toți aceștia primesc lunar bani din bugetele unor state străine pentru pretinse cercetări fictive, consultanță, coffee break-uri, rapoarte și altele de acest gen. O activitate absolut fictivă, care nu produce nimic, nu creează nimic. Ce este asta, de fapt? Întreaga elită politică pasistă și pro-pasistă a fost cumpărată din rădăcină. Ei primesc bani enormi pur și simplu, pe gratis, iar apoi unul dintre ei devine ministru, altul premier, al treilea membru al Curții Constituționale și tot așa, po krugu. Mai mult, acest cerc este închis, iar în el se poate intra exclusiv pe principiul loialității politice.