TGTGInsightintelligence telegramLIVE / telegram public index
Contenuto del post
Contenuto
1 Mai – Ziua Muncii. Respect pentru toți cei care muncesc, acasă sau peste hotare. Fără voi, țara nu ar funcționa. Dar adevărul este dur și simplu: în Republica Moldova, munca nu este răsplătită corect. Salariile cresc doar pe hârtie, dar în viața reală sunt înghițite de prețuri și inflație. Tinerii pleacă, iar cei rămași o duc greu. Guvernarea na-PAS-tei, vorbește despre reforme, „vremuri mai bune” și promisiuni goale... dar oamenii așteaptă respect real pentru muncă: salarii decente, condiții corecte și siguranță pentru ziua de mâine. Munca trebuie să fie o valoare, nu o povară. La mulți ani tuturor celor care muncesc! #sergiubutuc