Treść posta
🇵🇱 Pamięć i tożsamość: Rocznica katastrofy w Smoleńsku 🇵🇱 W Krakowie i Warszawie odbyły się uroczystości upamiętniające 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił znaczenie służby ofiar dla Polski, które miały oddać hołd zamordowanym w Katyniu. Katastrofa przypomina nam o trudnej roli armii, która szybko musiała znaleźć następców dla utraconych dowódców. Jest to także wyraz pamięci dla polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Uroczystości były miejscem refleksji nad odpowiedzialnością i gotowością na przyszłe wyzwania. Obchody te są ważnym momentem, by zatrzymać się nad tym, jak historia kształtuje naszą tożsamość, a wspomnienie o tragedii wpływa na codzienne życie Polaków, podkreślając wagę wspólnoty i pamięci.