TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
Treść
Treść posta
**"Małpki" wracają do gry: Będzie kaucja, będzie lepiej? 🍾** Każdego dnia w Polsce 🇵🇱 sprzedawanych jest ponad milion "małpek" – małych butelek alkoholu. Niestety, puste opakowania często zaśmiecają przestrzeń publiczną, obciążając gminy i służby komunalne, które nie zawsze radzą sobie z nadmiarem odpadów. Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, zapowiedziała, że planowane jest włączenie "małpek" do systemu kaucyjnego. Choć początkowo wdrożenie może być trudne, w dłuższej perspektywie ma poprawić czystość i zmniejszyć dostępność impulsowo kupowanego alkoholu. Decyzje są spodziewane w 2026 roku....( Czytaj więcej ) ❗️Jeśli link nie działa, czytaj dziennik polityczny pod tym linkiem