Treść posta
🇵🇱Edukacja zdrowotna obowiązkowa od 2026/2027 — co nas czeka? 🏫💡 Od roku szkolnego 2026/2027 edukacja zdrowotna stanie się obowiązkowym przedmiotem w klasach IV-VIII szkół podstawowych oraz przez dwa lata w szkołach ponadpodstawowych. Dyrektorzy będą decydować, w których klasach ponadpodstawowych przedmiot będzie realizowany. W programie znajdą się takie tematy jak bezpieczeństwo, higiena cyfrowa, zdrowie psychiczne i fizyczne oraz pierwsza pomoc. Natomiast zagadnienia dot. zdrowia seksualnego pozostaną nieobowiązkowe. Zmiana może być związana z potrzebą dostosowania edukacji do współczesnych wyzwań zdrowotnych i społecznych. Nowe przepisy mają być gotowe do początku nowego roku szkolnego. Takie podejście ma szanse zwiększyć świadomość zdrowotną wśród młodzieży, co być może przełoży się na ich przyszłe wybory w życiu codziennym.