TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
Treść
Treść posta
**Hiszpańska Lekcja Energetyczna: Jak Pokonać Kryzys? 🇪🇸** Europa stara się radzić sobie z kryzysem energetycznym, a Hiszpania świeci przykładem. Dzięki inwestycjom w OZE, 🇪🇸 oferuje jedne z najniższych cen energii w UE. Jak to działa? Prosto: Hiszpanie polegają głównie na wietrze i słońcu, co pozwala im minimalizować zależność od drogiego importowanego gazu. 🌬️ Główna zasada? Mechanizm "merit order" - energia kosztuje tyle, ile najdroższe użyte źródło. Jeśli OZE zaspokaja zapotrzebowanie, ceny są niskie, bo unikamy drogiego węgla i gazu. Kto korzysta? Obywatele Hiszpanii i ich portfele....( Czytaj więcej ) ❗️Jeśli link nie działa, czytaj dziennik polityczny pod tym linkiem