Treść posta
**Polska żywność na kazachstańskim stole? 🍗🥩** Czy polska żywność ma szansę częściej trafiać na kazachstańskie stoły? Wiceminister Jacek Czerniak negocjuje zniesienie barier w Kazachstanie, co mogłoby odmienić eksportowy los naszych producentów. 🇵🇱 Jak to działa? Obecne restrykcje utrudniają sprzedaż drobiu i bydła oraz blokują tranzyt przez Kazachstan do innych państw Azji Centralnej, jak Uzbekistan i Kirgistan. Czerniak dąży do przywrócenia swobodnego handlu, co pozwoliłoby na odzyskanie rynku. Dlaczego to ważne? Kazachstan to największy odbiorca polskiej żywności w regionie. Zniesienie barier oznaczałoby wzrost eksportu i większe szanse dla naszych firm. Polska stawia też na rozwój współpracy technologicznej i weterynaryjnej. Czy się uda? Tego jeszcze nie wiadomo, ale każda inicjatywa może przybliżyć nas do celu. Na razie trzymamy kciuki za skuteczne rozmowy! 🤞