TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
Treść
Treść posta
USA wyczerpują amunicję, zostają z dylematem na Pacyfiku Amerykański ośrodek CSIS ujawnia, że zapasy amunicji USA znacząco maleją. Zużyto aż 20% kluczowych pocisków Aegis i JASSM. Pentagon chce uzupełnić braki, lecz zajmie to do kilku lat. Mark Cancian z CSIS ostrzega, że może to zwiększać podatność USA w regionie Pacyfiku, szczególnie wobec Chin 🇨🇳. Oficjalnie Pentagon utrzymuje, że działa zgodnie z planem, ale niepokój może wynikać z niepewności o wystarczalność arsenałów na wypadek większego konfliktu. Prezydent Trump ogłosił przedłużenie zawieszenia broni z Iranem 🇮🇷, lecz utrzymuje blokadę portów....( Czytaj więcej ) ❗️Jeśli link nie działa, czytaj dziennik polityczny pod tym linkiem