Treść posta
**🇵🇱 Piesiewicz wzywany do dymisji 🚨** Przedstawiciele związków sportowych oraz świata olimpizmu spotkali się na Stadionie Narodowym z ministrem sportu Jakubem Rutnickim, by domagać się dymisji szefa PKOl, Radosława Piesiewicza. Powodem jest "instrumentalne" wykorzystanie polskich medalistów do promocji podmiotu z branży kryptowalut, co prawdopodobnie naruszyło zaufanie do PKOl. Minister Rutnicki zapowiedział powołanie zespołu roboczego, który będzie pracować nad prawnymi rozwiązaniami uniemożliwiającymi w przyszłości podobne działania. W obliczu kryzysu wizerunkowego, podejmowane są kroki mające na celu odbudowę zaufania do polskiego sportu. Tymczasem, wiele firm i osób prywatnych może odczuć negatywne skutki finansowe całej sytuacji, co podkreśla powagę sprawy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach, badając oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.