TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
Conținut
Conținut postare
🇷🇴🇮🇷 Președintele Nicușor Dan a comentat avertizările Iranului cu privire la faptul că România ar putea răspunde politic și legal după ce a permis SUA să-i folosească baza aeriană “Mihail Kogălniceanu”: Ne uităm la ce a spus Ministerul de Externe iranian cu privire la România. Nu au ameninţat România. Ei au vorbit de consecinţe politice şi juridice. Nu suntem în altă situaţie decât am fost acum o lună, două sau trei. România este apărată, este parte din NATO, are un parteneriat strategic cu SUA şi prin prezenţa suplimentară de trupe americane este mai sigură.