Содержимое
Баъзи юртдошларимиздан савол келди: Нима учун иссиқликни кунлар исиши биланоқ ўчирмадик? Ахир бу қўшимча ҳаражат-ку! Нормативлар бор, лекин реал ҳаёт ҳам бор. Кундузги ва тунги ҳарорат сезиларли фарқ қилади, шунинг учун иссиқликни кескин ўчириш ноқулайлик туғдириши мумкин. Шунинг учун, бундай қарорлар бир кунлик ҳаво исиши эмас, об-ҳаво ҳароратининг барқарорлашишини инобатга олган ҳолда қабул қилинади. _________________ Некоторые жители задаются вопросом: Почему отопление не отключили сразу, как только потеплело? Ведь это дополнительные расходы! Есть нормативы, но есть и реальная жизнь. Температура днём и ночью значительно отличается, и резкое отключение может создать дискомфорт. Поэтому такие решения всегда принимаются с учётом устойчивой погоды, а не одного тёплого дня.