Содержимое
🪖Военным подняли выплаты: офицерам — вдвое, контрактникам — +10% В системе Минобороны увеличивают денежное обеспечение военнослужащих. Ежемесячная надбавка офицерам за выслугу лет будет выплачиваться в двойном размере. Для рядовых солдат и сержантов, которые служат по контракту, ежемесячное денежное содержание увеличат на 10%. Это значит, что выплаты вырастут уже по действующим начислениям. 🪖Harbiylar to'lovlari oshirildi: ofitserlarga ikki baravar, kontraktdagilarga +10% Mudofaa vazirligi tizimida harbiy xizmatchilarning pul ta'minoti oshirilmoqda. Ofitserlarning xizmat yillari uchun har oy to'lanadigan ustamasi ikki baravar ko'paytiriladi. Kontrakt asosida xizmat qilayotgan oddiy askar va serjantlarning oylik pul ta'minoti 10%ga oshiriladi. Bu amaldagi hisob-kitoblarga ko'ra oylik to'lovlar ko'payishini anglatadi. @PvBux