Ibirimo
Давлат тилининг 33 йиллиги Транспорт вазирлиги бошчилигида Адиблар хиёбонида талаба ва ёшлар даврасида “Қадринг баланд бўлсин, она тилим” шиори остида маданий-маърифий тадбир бўлиб ўтди. Тадбирда вазирлик ва унинг қуйи тизим ташкилотлар қаторида “Ўзавиация” агентлиги вакиллари ҳам иштирок этдилар. Тадбирни Транспорт вазирининг маънавият ва давлат тили масалалари бўйича маслаҳатчиси Д.Джалалова очиб берди. Она тилимизнинг ўзига хослиги, бугунги кунда давлат тилининг нуфузи ва мақомини ошириш борасидаги ислоҳотларга тўхталиб, ҳар бир ватан фарзанди ўз она тилини севиши, унинг қадр-қимматини жойига қўйишда фаол иштирок этиши зарурлиги таъкидланди. Ҳамда Ўзбекистон ёзувчилар уюшмаси аъзоси ҳамда Темир йўл транспорти профессор-ўқитувчилари ўз фикр мулоҳозаларини билдирдиб ўтдилар. Кўтаринки руҳда ўтган тадбирда энг фаол иштирокчиларга эсдалик совғалари топширилди. ————— 33-летие государственного языка Под руководством министерства Транспорта на Аллее писателей в кругу студентов и молодежи было проведено культурно-просветительское мероприятие под лозунгом «Возвышайся мой родной язык». В мероприятии наряду с подведомственными организациями министерства Транспорта приняли участие представители Агентства «Узавиация». На мероприятии первым выступила Д.Джалалова советник министра Транспорта по вопросам духовности и государственного языка. Учитывая особенность нашего родного языка, проводимые сегодняшние дни реформы по повышению престижа и статуса государственного языка, необходимо чтобы каждый человек нашей Родины любил свой родной язык и принимал активное участие в его достойном самоутверждении. Также своими мнениями поделились члены Союза писателей Узбекистана и профессора и преподаватели железнодорожного транспорта. На мероприятии, которое прошло в приподнятом настроении и наиболее активным участникам вручены памятные подарки. uzcaa.uz | Facebook | Telegram