TGINSIGHT POST
Post #145809
@glavcomua
ГЛАВКОМ / glavcom.ua новини/україна/війна/київ/політика/економіка
Вміст поста
⚡️Україна та МАГАТЕ розширюють співпрацю в ядерній енергетиці, – Шмигаль Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив про підписання меморандуму з Міжнародним агентством з атомної енергії та його генеральним директором Рафаелем Гроссі. Документ передбачає розширення співпраці у відбудові енергетичної інфраструктури та розвитку ядерного сектору України. Йдеться про: ▪️модернізацію АЕС і об’єктів Чорнобильської зони; ▪️відновлення електромереж, критичних для ядерної безпеки; ▪️сприяння будівництву нових енергоблоків, зокрема на Хмельницькій АЕС; ▪️підтримку реструктуризації НАЕК «Енергоатом». Під час зустрічі Гроссі передав Україні унікальну методологію функціонування атомних станцій в умовах війни. За словами Шмигаля, цей документ може стати основою світового досвіду у сфері ядерної безпеки. Окремо МАГАТЕ передало дві карети швидкої допомоги для Південноукраїнської та Чорнобильської АЕС – для посилення реагування на надзвичайні ситуації.