@TheLoversOfNetwork · Post #52 · 07.09.2020 г., 14:47
A friendly room to chat about, share media of, and generally enjoy everyone's favourite horny studs. Bulls and non-bulls alike welcome :) #Chat #LoN Join us at @BeefLovers
TGINSIGHT SIMILAR POSTS
Изходен канал @clockstackwheels · Post #536 · 5.09
Сегодня впервые попробовал Nazgul 5. Очень страшно, но очень круто. О впечатлениях от полета я расскажу завтра, когда будет готово видео. А пока повосхищаюсь самим аппаратом. Nazgul 5 это пятидюймовый гоночно-фристайловый квадрокоптер от китайской компании iFlight. "Пять дюймов" в обозначении класса дронов — это диаметр окружности, описанной вокруг пропеллера. Ещё у меня лежит нераспакованный 7" коптер и идёт по почте 3.5". Такие дроны делаются совсем не так, как у DJI. Здесь всё принесено в жертву эффективности и модульности: рама из листового карбона, распространенный полётный контроллер с open source прошивкой, и, что меня особенно поразило — первый в моей жизни коммерческий серийный продукт, где всерьёз используются 3D-печатные детали. Знаю, что подобное встречается у самих 3D-принтеров, но там скорее некоторая дань моде, а здесь буквально уместное применение: компания предоставляет модели для самостоятельной печати, если ты после падения что-то сломаешь. При этом сборка очень добротная, качество высокое, есть претензия на дизайн. Девайс приятно вертеть в руках, он ощущается эдакой выжимкой "всё нужное и ничего лишнего". Но, конечно, здесь не будет как у DJI: достал из коробки и пошёл летать. Сначала я потратил вечер на всякие настройки прошивки через компьютер и связывание этого всего с пультом и очками. Очки кстати подходят от DJI, а вот пульт нужен специальный, который я разбирал в одном из предыдущих постов. Аккумулятор у такого дрона покупается отдельно и крепится к раме обычными ремнями-липучками. Он даже не ощущается частью общей конструкции, а скорее некоторым грузом, который коптер везёт на себе. В общем, по-своему красивая и гармоничная вещица. А уж в полёте... Но об этом завтра :) #drone#gadgets
Търсене: #lon
@TheLoversOfNetwork · Post #52 · 07.09.2020 г., 14:47
A friendly room to chat about, share media of, and generally enjoy everyone's favourite horny studs. Bulls and non-bulls alike welcome :) #Chat #LoN Join us at @BeefLovers
@TheLoversOfNetwork · Post #50 · 07.09.2020 г., 14:46
Lovers of Canines is a group for all you dog lovers out there! Come get tied to all the knotted content you could ever want~ #Chat #LoN https://t.me/LoversOfCanines
@TheLoversOfNetwork · Post #49 · 07.09.2020 г., 14:45
If you like murry purry balls of fluff, come pounce on into the group and prowl to your heart's content~ #Chat #LoN https://t.me/LoversOfFelines
@TheLoversOfNetwork · Post #47 · 07.09.2020 г., 14:43
A themed chat for those who love cervidae and their very large.... antlers. Come here and get bucked til you pass out~ #Chat #LoN @LoversOfDeer
@TheLoversOfNetwork · Post #46 · 07.09.2020 г., 14:42
Those who like things of avian variety then Lovers of Avians is the place for you! You'll find lots of birds and things with beaks and talons in here and those who love them. #Chat #LoN T.me/LoversOfAvians
@TheLoversOfNetwork · Post #45 · 07.09.2020 г., 14:41
For those who love stallions and horses, Lovers of Stallions is the 18+ stable for you! This chat is themed around all gay stallion loving, talk about horsecocks or how you have one in here! #Chat #LoN t.me/LoversOfStallions
@TheLoversOfNetwork · Post #44 · 07.09.2020 г., 14:41
Are you interested in dragons? Well Lovers of Dragons is the cave of wonders that you are adventuring for! All things dragon related will be found here and plenty of dragons flying about for you to love on~ #Chat #LoN t.me/LoversOfScalies
@TheLoversOfNetwork · Post #85 · 27.05.2022 г., 00:26
Do you like your childhood being ruined regularly? Possibly have a crush on Renamon? We have a channel for you~ Lovers of Rule 34 shares all the lovely furry based R34 content you'd want. If it exists, there is porn of it. #Channel #LoN https://t.me/LoversOfR34
@TheLoversOfNetwork · Post #53 · 07.09.2020 г., 15:01
Do you like your childhood being ruined regularly? Possibly have a crush on Renamon? We have a channel for you~ Lovers of Rule 34 shares all the lovely furry based R34 content you'd want. If it exists, there is porn of it. #Channel #LoN https://t.me/LoversOfR34
@TheLoversOfNetwork · Post #48 · 07.09.2020 г., 14:44
Have you played a bit too much Breath of the Wild? Do you wish Kass was your daddy? How about letting Revali's gale take you away to his nest?~ then you should take a look over at the Lovers of Rito channel, a nice place to go and enjoy those lovely ritos~ #Channel #LoN @LoverOfRito
@HostEvaluate · Post #786 · 12.06.2022 г., 14:21
#Catixs#JP#HND#HK#US#LAX#UK#LON HostProvider: Catixs Location: Tokyo, Japan Specification: 2vCore (Intel Xeon Silver 4210) | 2GB RAM | 48GB NVMe | 3TB @ 5Gbps | $24 / Month 日本 CDN77 的大带宽 VPS. 测的时候三网 NTT. https://paste.red/p/cdd8057fbc09 Location: Hongkong Specification: 2vCore (Intel Xeon E5-2690 v4) | 2GB RAM | 48GB NVMe | 3TB @ 5Gbps | $18 / Month 三网 NTT 的香港。 https://paste.red/p/38540e1266ca Location: Los Angeles, US Specification: 2vCore (AMD EPYC 7302P) | 2GB RAM | 24GB NVMe | 3TB @ 5Gbps | $18 / Month Hivelocity 机房 Digital Realty 机房,出栈网络走 Hivelocity。电信移动 level3, 联通 level3/HE https://paste.red/p/ae855257c8e8 Location: London, UK Specification: 2vCore (Intel Xeon E5-2650 v2) | 2GB RAM | 48GB NVMe | 3TB @ 5Gbps | $18 / Month 可以看 BBC(测试时). zare 在英国境内和欧美还是很好的。电信联通回程 cogent, 移动 telia. https://paste.red/p/4ab35e224c34 综合来看 LA 的性能是最好的 Edit: 补一个日本的 流媒体解锁报告