Москва — чудесный город, и моё отношение к ней с годами только улучшается. Но почему-то так вышло, что у меня в жизни было всего два случая наблюдения неблагонадежного поведения граждан в продуктовом магазине, и оба в Москве.
В Петербурге я посещал продуктовые магазины в тысячу раз больше, чем в Москве. Я живу в Петербурге постоянно, и ходил в продуктовые магазины регулярно до пандемии (с пандемии подсел на доставку продуктов). В Москве я был два десятка раз, и из них только в половине поездок заходил в продуктовый магазин.
Тем не менее, именно в Москве я единственный в жизни раз лично увидел, как человек крадет товар: очень худой мужчина картинно закашлялся и под прикрытием этого звука запихнул за пазуху то ли пакет чипсов, то ли что-то подобное. Я уже выходил, так что оставил эту ситуацию в ведении охраны. Это был небольшой, кажется, Магнит на самой окраине. Я ещё тогда подумал: "Видимо, окраина Москвы уже настолько считается забытым богом местом, что легко увидеть собственными глазами совершение преступления". В Питере я не видел магазинную кражу ни разу, хотя совершил сотни и тысячи походов в самые разные мелкие продуктовые магазины на самых разных окраинах.
А в одной из командировок недавно — снова в небольшом продуктовом магазине — пьяный мужчина бомжеватого вида покупал передо мной на кассе бутылку водки и хлеб. Он попытался расплатиться картой, оплата не прошла. Кассирша ему сказала, что денег не хватает, и он должен выбрать что-то одно: или водку или хлеб. Можно догадаться, что именно он выбрал. Оплата снова не прошла, и он стал звонить кому-то и просить перекинуть деньги. Я вам так кратко описываю, но нужно иметь ввиду, что на каждый вопрос кассирши мужчина реагировал супер медленно: по несколько минут стоял, покачиваясь и пытаясь осознать происходящее. Он был пьян почти до состояния неспособности воспринимать даже простейшие стимулы. Звонок кому-то с просьбой денег занял в общей сложности минут десять. В какой-то момент оплата всё-таки прошла, и он, ковыляя, освободил место. Кстати, я сразу решил, что, если бы он выбрал хлеб, я бы ему его купил.
Это усилило моё впечатление о небольших продуктовых магазинах в Москве, как о местах для каких-то опустившихся слоёв населения. Видимо, минимально приличные люди в столице имеют собственного повара или, не знаю, им продукты привозят слуги?
#life
Колись навчили мене такому: берете 10-15 королевських фініків, кладете їх в зіп-пакет, обережно випускаєте з нього все повітря яке змодете, щоб місця меньше займав, і кладете його в ще один такий самий зіп-пакет та теж повітря випускаєте.
Кидаєте цей скарб собі в підсумок, кишеню, наплічник, чехол гідратора...
Тепер у вас завжди є трошки їжі, яка не псується в принципі, вона калорійна, поживна, корисна для нервової системи.
Костомашку від фініка можна не викидати, а коли захочеться пити тримати її в роті, щоб слина виділялася. Також це якимось дивним чином не дає заснути, коли треба виконувати суворий наказ "спостерігайте", щоб не прогавити щось важливе, чи то на СПшці чи перед стрімами на моніторах, коли двіжу немає а енергоси та кава вже скінчилися...
#bootcamp
Американський піхотинець
Коротенький список того, що МАЄ бути в аптечці військового.
1. Турнікет САТ (2 шт);
2. Ізраїльський бандаж (2 шт);
В. Гемостатичний бинт Quikclot Combat Gauze (2 шт);
4. Марлевий бинт (2 шт);
5. Голка декомпресійна;
5. Оклюзійна наліпка (2 шт);
в. Картка пораненого;
7. Термоковдра;
8. Ножиці атравматичні;
9. Назофарингеальний повітропровід (+лубрикант);
10. Військовий набір пігулок
Мелоксікам 15 мг. (знеболення)
Парацетамол 500 мг х 2 табл. (знеболення,
протизапальне)
Моксифлоксацин 400 мг. (антибіотик широкого спектру)
11. Маркер;
12. Рукавиці медичні (2 пари).
Це такий собі мінімальний набір того, що ПОВИННО бути в аптечці, його можна та треба розширювати, особливо за рахунок додавання турнікетів, широкого бандажа, хімічних ліхтариків, специфічних медикаментів для особистого використання через ті чи інші обставини, тощо.
Окремо хочу додати, що турнікети краще всього носити в підсумках, розташованих так, щоб до них був доступ обома руками.
Без підсумка на велкро панелі турнікета постійно потрапляє сміття, пісок та бруд, що негативно впливає на його работосппрможність.
Плівочну паковку на турнікетах САТ НЕОБХІДНО зняти, а турнікет скласти в підсумок таким чином, до якого вас привчили ваші медики і власні тренування.
Необхідно з певною періодичністю перевіряти наявність та стан комплектації аптечок у особового складу, з метою своєчасного усунення недоліків. - я коли цю фразу формулював, відчув як мої погони чешуться.🤣😅
Окремо хочу зазначити, що 2 турнікети - це абсолютний мінімум, рекомендована ж кількість турнікетів для бійця на ЛБЗ 4-5 шт. Сподіваюся, що не треба пояснювати чому.
#bootcamp
Репост зробіть, будь ласка.
Американський піхотинець
Важливе нагадування.
Якщо ви це читаєте, то будь ласка проведіть повну інспекцію свого захисного спорядження, приділяючи особливу увагу велкро панелям, фастексам та іншим пластиковим деталям.
Велкро панелі постійно забиваються рослинністю, болотом, пилом, брудом, піском та поступово перестають "тримати на повну силу", їх необхідно інколи чистити.
Через перепади температури та навантаження, навіть найякісніша пластикова фурнітура трісуається, ламається та виходить з ладу.
Завчасно поміщений дефект фастексу, тріщина чи злам дасть вам змогу замовити та замінити цю деталь, а не "ліпити" все на скотч, дроти та паракорд... я сам неодноразово це робив, знаю, про що говорю.
Зробіть також ревізію аптечок та УСІХ засобів які там знаходяться. Якщо ви носите турнікети на спорядженні, без підсумків, то раджу приділяти увагу їм та їх велкро панелям, такі є на САТ, SAM, Січ та Дніпро... Бруд, пісок, рослинність перешкоджають нормальній роботі чіпляючих поверхонь велкро панелей.
Перевірили себе - перевірте своїх підлеглих та побратимів. Робіть це з необхідною періодичністю, це дисципліна та частина пасивної колективної безпеки підрозділу.
#bootcamp
Американський піхотинець
Магазини для Вашої зброї.
Дуже часто я чую запитання про те, скільки магазинів потрібно мати з собою на виході. І питання це як на мене доволі цікаве, виходячи з того, що на РАО видають штатних 4 шт для штурмових гвинтівок.
Спеціалістам, які працюють з великокаліберною зброєю .50BMG, .375CT, .408CT і .338 LM достатньо мати максимум штатну кількість споряджених магазинів на один вихід. Я власне брав з собою на один вихід з .338LM 60 набоїв і цього не просто достатньо, а з головою достатньо. Бо кількість пострілів невелика.
Для гвинтівочних калібрів 7,62х54R та 7,62х51 ситуація трохи інша. На середніх відстанях в якості марксменів витрати набоїв зростають кратно. Тож мати при собі меньш ніж 120-150 набоїв безглуздо. Звісно потрібно щоб вони були споряджені в магазини, щоб не витрачати час на їх спорядження (з урахуванням того, що ці набої знаходяться в пачках без касет і доводиться споряджати поштучно). Тож для 7,62х51 потрібно мати 6 чи 7 магазинів на 20 набоїв і 1 чи 2 на 10 (чи 3-4 на десять і на 5-6 на 20). Десятки потрібні там, де довгий магазин на 20 буде заважати стійкому положенню зброї ( наприклад при використанні коротких сошок). СВДшнікам пощастило меньше, бо магазини лише на 10 набоїв. Тож майте хоча б 8 шт.
Для штурмових гвинтівок ситуація проста: майте стільки споряджених магазинів, скільки зможете носити і зручно розмістити на Вашому РПС чи плиті. Особливо ті, хто штурмує позиції і має штурмову гвинтівку типу АК. Набої 5,45х39 чи 7,62х39 ідуть без касет в пачках, де вони в свою чергу розташовані в шаховому порядку. Тож заряджати їх в бойовій обстановці буде вкрай незручно. Навіть якщо Ви візьмете додаткові набої розсипом, Вам доведеться споряджати їх у магазин по одному. Тож мати мінімум 9 магазинів це не розкіш, а необхідність.
Для штурмових гвинтівок М4 (Grot, AR-15 і тд) в калібрі 5,56х45 правило теж саме. Хоча і набої М855 чи NR677 споряджені в касети і комплектуються speedloader, Ви збережете свій час маючи додаткові споряджені магазини. А під час бою час - Ваше життя. Тож мати 9, 11 чи 13 споряджених магазинів це необхідність.
Мій комплект для AR-15 на світлині: 10 магазинів по 30 набоїв та 1 на 60 набоїв.
P.S Не пройо….буйте касети від набоїв 5,56х45. Якщо Ви отримаєте ці набої насипом- Ви зможете спорядити їх в касети власноруч. І тоді споряджати магазини з касет за допомоги speedloader буде і зручніше і набагато швидше.
(с) Сергій Шкаберда
#bootcamp
Про "розсипуху" в наплічнику, в пачках чи пляшках, думаю не варто пояснювати, але все ж таки напишу наступне: БК буває мало, або дуже мало... тому, мати певну кількість набоїв в упаковці, чи без неї з собою, для спорядження пустих магазинів, так само важливо, як і мати повні магазини.
Американський піхотинець
Про важливе, але не завжди очевидне.
Це не тільки моя думка, але я цілковито її підтримую.
Якщо ваша "робота" в ЗСУ включає в себе ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї, (та тої для пострілу з якої потрібне плече та "вкладка") то я не раджу носити турнікети на плечевих лямках вашого броніка - плитника. Вони, в більшості випадків, будуть заважати нормально "вкладатися" у зброю, стануть чіплятися за ремінь вашої зброї, спричинять дискомфорт, якщо доведеться нести на собі рюкзак, тощо.
Вцілому, хочу нагадати, що якщо мова ведеться про медичне спорядження то критично важливо розуміти наступне: у всіх людей вашого підрозділу - групи воно повинно бути розташовано абсолютно ідентично на тілі та спорядженні. Щоб КОЖЕН хлопець міг в абсолютному хаосі та темряві знайти у побратима його кровоспинні засоби та застосувати їх.
Впроваджуйте СТАНДАРТИ підрозділу та коллективу.
Пам'ятайте про КОЛЛЕКТИВНУ БЕЗПЕКУ, бо це критично важливі моменти.
Якщо ви на керівній посаді, то почніть з себе а далі впроваджуйте єдиний стандарт для усіх ваших підлеглих, але пам'ятайте, що саме ви маєте бути ПОСТІЙНИМ взірцем для них.
#bootcamp
Американський піхотинець
ПРО НІЧНІ КАМЕРИ ТА ПРИЛАДИ НІЧНОГО БАЧЕННЯ ДЛЯ АВТО
В першу чергу я хочу пояснити наступне — нічні камери з моніторами не працюють без інфрачервоної підсвітки, на відміну від сучасних ПНБ.
Всі прилади нічного бачення 2го та вище поколінь: PVS-7, PVS-14, пара PVS-14, PVS-30, 31, GPNVG-18... працюють без ІЧ, за рахунок підсилення навколишніх джерел світла: зорі, місяць, інші джерела залишкового світла, але, для кращої якості та нормального обзора добре мати можливість вмикати інфрачервону підсвітку на авто, яка була б правильно налаштована і зорієнтована так, щоб її не було видно за енну кількість метрів стороннім особам в ПНБ.
Ви не пересуваєтесь вночі під ПНБшками на великій швидкості, бо вам треба
бачити хоча б щось. І часто-густо ви їдете по тим маршрутам які вам добре відомі, ви знаєте де вирви, де щось лежить, де там ями, де якась болванка застрягла, а де хтось взагалі роззувся та загубив гуслі, плюс техніка знищена на узбіччі стоїть...
Бувають ситуації, коли взагалі ні чорта не видно: бо туман, немає зірок, їде дощ, погода треш - саме тут в нагоді стають фари ІЧ підсвітки.
Необхідно розуміти, що всередині авто, не має бути світла взагалі, для того, щоб ПНБ працював нормально, а ваші очі не втрачали аккомодацію. Якщо є можливість то встановлюйте так званий "kill switch" який "вбиває" все
світло взагалі, тобто ви переходите в режим повного світломаскування, одягаєте прилад нічного бачення і їдете. Не має можливості встановити цей вимикач - картонка, ганчірки, фарба, все що завгодно, щоб прибрати світло.
При необхідності, на деякий час, вмикаєте інфрачервоні ліхтарі, які налаштовані так щоб світили тільки на дорогу – не в небо, не в посадку, не як дальнє світло, ні –
тільки як на дорогу, і їдете.
Не важливо чи буде це білий фосфор чи зелений. Важливе покоління та "класність" приладу нічного бачення. Що критично важливо — це буде монокуляр чи
бінокуляр. З бінокуляром їздити набагато простіше та зручніше.
Звичайний монокуляр PVS-14 і PVS-7 (хоча це гібрид такий собі) дають кут огляду 40 градусів, і монокартинку. Ви не бачите "глибини" та не "розумієте" відстані до об'єктів.
30ка чи два 14тих у вас на очах, через спеціальний міст, дають картинку 50
градусів, плюс ви бачите глибину, бо стереокартинка.
GPNVG-18 дає панораму на 120 градусів. Абсолютно прекрасна річь але дуже дорога,
дуже мало в кого є.
Чи можна використовувати камери з монітором і з підсвіткою — так, але тільки як "костиль".
Ви маєте розуміти що монітор світиться, в ньому нормально ні чорта не видно, покрутити змонтованою камерою не вийде, часто присутня затримка.
Та інші веселощі: акомодація ваших очей буде страждати від монітору, ви будете гратися з регулюванням яскравості, тощо. А якщо щось станеться ви лишитесь абсолютно сліпі бо у вас немає ПНБ. Це критично важливо розуміти.
При поганій погоді, при болоті камери заліплює багном так, що ви будете кожні 300-400 метрів ставати і все це мити - чистити - протирати.
Ще один нюанс – не можна користуватись інфрачервоною самих ПНБ коли ви сидите в
авто. Інфрачервона підсвітка буде віддзеркалюватись вам в очі, через скло, будете сліпити себе самі, ні чорта не будете бачити.
Товщина скла в принципі не має значення якщо інфрачервона підсвітка винесена за межі
вашого авто. Як ви думаєте їздять броньовані хамві та інші тактичні транспортні засоби,
MRAPиі тд. У них є або інфрачервона підсвітка або спеціальні фари які світять тупо вниз і ви можете таким чином їздити через безкрайнє бездоріжжя бімбаса...
Вийшло трошки сумбурно, але має бути зрозуміло.
#bootcamp
Американський піхотинець
Нагадування.
Якщо ви це читаєте, то будь ласка проведіть повну інспекцію свого захисного спорядження, приділяючи особливу увагу велкро панелям, фастексам та іншим пластиковим деталям.
Велкро панелі постійно забиваються рослинністю, пилом, брудом, піском та поступово перестають "тримати на повну силу", їх необхідно інколи чистити.
Через перепади температури та навантаження, навіть найякісніша пластикова фурнітура ламається та виходить з ладу.
Завчасно поміщений дефект фастексу, тріщина чи злам дасть вам змогу замовити та замінити цю деталь, а не "ліпити" все на скотч, дроти та паракорд.
Зробіть також ревізію аптечки та УСІХ засобів які там знаходяться. Якщо ви носите турнікети на спорядженні, без підсумків, то раджу приділяти увагу їм та їх велкро панелям, такі є на САТ, SAM, Січ та Дніпро... Бруд, пісок, рослинність перешкоджають нормальній роботі чіпляючих поверхонь велкро панелей.
Перевірили себе - перевірте своїх підлеглих. Робіть це з необхідною періодичністю, це дисципліна та частина пасивної колективної безпеки підрозділу.
#bootcamp
Американський піхотинець
Колись навчили мене такому: берете 10-15 королевських фініків, кладете їх в зіп-пакет, обережно випускаєте з нього повітря, щоб місця меньше займав, і кладете його в ще один такий самий зіп-пакет та теж повітря випускаєте.
Кидаєте цей скарб собі в підсумок, кишеню, наплічник, чехол гідратора...
Костомашку від фініка можна не викидати, а коли захочеться пити тримати її в роті, щоб слина виділялася. Також це якимось дивним чином не дає заснути, коли треба виконувати наказ "спостерігайте", щоб не прогавити щось важливе... Або стріли нічні дивитися, коли двіжу немає а енергоси та кава скінчилися...
Тепер у вас завжди є трошки їжі, яка в принципі не псується, калорійна, поживна, корисна для нервової системи, тощо.
#bootcamp
Американський піхотинець
Да-да, я все еще готовлю для вас мой буткэмп, который начнется уже 16 сентября.
Знаю, что многим важно понять, что же именно будет, так что рассказываю. Главное, на чем хочется сделать упор — это практические советы. И много-много вдохновляющих примеров.
В карточках, собрала темы всех лекций, а также список того, без чего мы прекрасно обойдёмся на буткэмпе.
А для уже записавшихся, напоминаю про анкеты на почте – я их отправляю в ручном режиме, поэтому новозаписавшиеся будут получать их вечером. Если вы записались, день прошел, а анкеты нет - пните нас здесь.
#bootcamp
А для тех, кто не знает, что за анкеты, рассказываю.
Собрала по пунктам всё самое важное. В курсе будет сразу два формата: буткэмп и менторство, из которых вы можете выбрать более подходящий под ваши задачи.
Буткэмп:
• точечная теоретическая база по работе с контентом
• механики для поиска релевантных источников, тем и углов
• инструменты для работы с разными жанрами и форматами (от TG постов до YouTube сценариев)
• разберём, как сформировать запоминающийся Tone of Voice
• приемы для увеличения количества комментариев и репостов
Всё это в виде 6 лекций, на которых будет не только теория, но и практика. Ведём лекции мы вместе с Сончи Уточкиной.
Менторство:
• всё тоже самое, что есть в буткэмпе, но с углублением под ваш личный запрос и тему
• разберём вашу аудиторию, подготовим Tone of Voice, займемся формированием контент-плана
Менторство – это личные созвоны со мной, где мы вдвоём работаем над вашим проектом. И здесь также есть опции по времени: интенсив за 1 неделю или наставничество в течении месяца.
Старт 16 сентября💙
Все подробности и запись на сайте: https://nisnevich.pro/
#bootcamp
Очень жду уже запуска нашего с Сончи буткэмпа, а пока расскажу для кого этот курс.
Если по порядку:
• авторы блогов (и не только о моде)
• контентменеджеры и сммщики
• сотрудники блогеров и блогеских агентств
• журналисты и редакторы
• те, кто планирует запустить большой формат (Youtube), но не знает, как подступиться к длинному сценарию
И, конечно, для всех тех кто только собирается освоить эту или смежную профессию. Потому что понимание, как работает контент ещё не вредило ни одному проекту, это уж точно.
Знаю, цели и задачи у вас могут быть разные, как и уровень знаний. Поэтому в зависимости от того, как "глубоко" вы хотите погрузиться, можно выбрать:
• формат буткэмпа (интенсивные онлайн-лекции)
• формат личного менторства (кол-во дней также можно выбрать)
Ну и пока я это готовлю, где-то внутри немного завидует юная Лана из прошлого, которая частенько получала от редакторов тексты полностью перечеркнутые красным. Но нынешняя Лана в большом предвкушении от возможности поделиться своим опытом и навыками 💙
Старт 16 сентября
Все подробности тут: https://nisnevich.pro/
#bootcamp
А вот, кстати, как проходил наш прошлый буткэмп.
В мае небольшой группой мы два дня интенсивно разбирали всё, что может быть связано с контентом: от того, где искать крутые источники, до текстовых формул, которые работают как в больших сценариях, так и в телеграм постах.
Тогда же многие из вас писали, что хотели бы присоединиться в онлайне. Поэтому новый буткэмп мы вместе с Сончи будем вести полностью удалённо.
Про курс я буду тут говорить ещё много, ну а пока велком на сайт за деталями и записью: https://nisnevich.pro/
#bootcamp