Посмотрел тут Форсаж 9. Это просто пипец, фильм настолько далеко уходит за пределы suspension of disbelief, мне кажется, даже люди, которые не знают школьную физику и в целом имеют мало представления об устройстве окружающего мира, даже они сидели с фейспалмом. Вин Дизель, похоже, просто вдоволь постебался над зрителями.
Нашёл крутой фанатский постер на эту тему.
#fiction
🚀🚀Raining Profits in the Premium Group
🎯🎯#PHA/USDT has covered all the targets to give an amazing profit of 557% for all Premium Members
👁🗨Contact @futurechief to enter the premium group & make daily gains on Futures as well as Spot Market
#PHA/USDT analysis :
#PHA has experienced a breakout followed by a retest of the support zone. The price is now anticipated to continue its downward trajectory and test lower levels. This bearish outlook is supported by the breakout and retest pattern, suggesting a potential continuation of the downtrend.
TF : 4H
Entry : $0.1465
Target : $0.1146
SL : $0.1642