Посмотрел тут Форсаж 9. Это просто пипец, фильм настолько далеко уходит за пределы suspension of disbelief, мне кажется, даже люди, которые не знают школьную физику и в целом имеют мало представления об устройстве окружающего мира, даже они сидели с фейспалмом. Вин Дизель, похоже, просто вдоволь постебался над зрителями.
Нашёл крутой фанатский постер на эту тему.
#fiction
#RAD/USDT analysis :
#RAD is currently experiencing a bearish trend, trading below the 200 EMA. The price is forming lower lows (LLs) and lower highs (LHs).
At present, it is testing the resistance zone along with the 200 EMA. A reversal is anticipated from this level, allowing the price to resume its bearish momentum and potentially test lower levels.
TF : 1H
Entry : $0.840
Target : $0.779
SL : $0.875
#RAD/USDT analysis :
#RAD has broken out and retested the previous support levels. It is expected to reject from the current level and test lower levels.
TF : 1h
Entry : $1.209
Target : $1.127
SL : $1.268