Пришла настолка Ведьмак. Огромная коробка, весом, наверное, килограммов 20, еле дотащил.
Кампания по предзаказу была аж 2.5 года назад и оказалась крупнейшей в России за всю историю предзаказов настольных игр. Причем, что характерно, большинство покупателей взяли бесстыдно дорогой топовый набор, включающий все дополнения, миниатюрки, плеймат и кучу всего ещё. Любят у нас всё-таки это польское фентези, как ни крути. Есть даже мнение, что именно из-за такого феноменального успеха настольного Ведьмака к нам на рынок вообще стали возить дорогие большие игры.
Не обошлось без трудностей, конечно. В 2022 году поляки ожидаемо заартачились и, даже несмотря на то, что давно уже получили деньги, заявили, что русским они игру поставлять отказываются, а переводить её на язык орков это вообще недопустимая ересь. Компания Gaga, которая и занималась этим проектом в России, могла в одночасье потерять всё. Представьте: ещё вчера вы фирма, запустившая крупнейший в стране предзаказ, получившая десятки миллионов рублей, попавшая во все СМИ и находящаяся в центре внимания не только у заядлых настольщиков, но и у казуалов. А сегодня у вас нет денег, зато есть убитая в ноль репутация и куча хейта. Так могло бы быть, но каким-то невероятным чудом Гага уговорила поляков на выполнение обязательств. При условии, что в свободной продаже в рознице этой игры у русских не будет. Так что это не только долгожданный и едва не сорвавшийся релиз, но ещё и адский раритет теперь: на вторичном рынке сейчас цена такого набора доходит до 100к.
Пока не ясно, когда смогу сыграть. Слишком много звёзд должны для этого сойтись. Но место на стеллаже, разумеется, давно уже ждало эти коробки :)
#games
03月10日のQPOSTです。。。
https://qposts.in/japanese
#Nothing can stop what is coming
続きはこちらから⬇️
https://prayermewan.substack.com/p/0310qpost-5a5
https://truthsocial.com/@prayermewan/posts/116204059167006226
https://x.com/pepe17trump/status/2031294847307686270
🎧 Nothing Headphone (1) taqdim etildi
ℹ️ Bu quloqchinlarda 40 mm li dinamiklar ishlatilgan bo'lib, ular Britaniyaning mashhur KEF audio brendi mutaxassislari tomonidan sozlangan.
🎧 Quloqchinlarda faol shovqinni bartaraf etish (ANC) tizimi mavjud bo'lib, 2000 Hz gacha bo'lgan diapazonda 42 dB samaradorlikka ega.
🔉 Bundan tashqari, moslashuvchi bass kuchaytirish va fazoviy tovush (spatial audio) qo'llab-quvvatlanadi.
⚙️To'liq texnik xususiyatlar:
• Dinamiklar: 40 mm, KEF tomonidan sozlangan
• Kodeklar: AAC, SBC, LDAC
• Ishlash vaqti: 80 soatgacha (ANC oʻchirilganda), 35 soatgacha (ANC yoqilganda)
• Ulanish: Bluetooth 5.3, Google Fast Pair, Swift Pair, Find My Device
• Namlikdan himoya: IP52
• Ogʻirlik: 329 gramm
• Narxi: $300 (~23,500 rubl)
📅 Oldindan buyurtmalar 4-iyuldan, sotuvlar esa 15-iyuldan boshlanadi.
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
📱Nothing kompaniyasi CMF Phone 2 Pro modelini taqdim etdi
ℹ️ Yangi o‘rta toifa smartfoni CMF Phone 2 Pro — Nothing Phone 3a bilan bir xil texnik xususiyatlarga ega. Brendning o‘ziga xos to‘q sariq rangi va aksessuarlar uchun vintli dizayni saqlanib qolgan.
🟠 Yon tomonda tezkor funksiyalar uchun Essential Key tugmasi qo‘shilgan. Qurilma Android yangilanishlarini 3 yil davomida oladi.
📱 Displey: 6,77", 2160×1080 OLED, 120 Hz
⚙️ Chipset: MediaTek Dimensity 7300 Pro
📸 Kameralar: 50 MP asosiy + 50 MP telefoto + 8 MP ultra keng burchak + 16 MP selfi
💾 Xotira: 8+128 GB, 8+256 GB + microSD qo‘llab-quvvatlovi
📡 Aloqa: 5G, NFC, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3
💧 Himoya: IP54
🔋 Batareya va zaryad: 5000 mAh, 33W tez zaryad
💰 Narx: €259 dan boshlab
🎥#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
📱Nothing Phone (3a) va Phone (3a) Pro promo-roliklari xususiyatlarni tasdiqladi
ℹ️ Bir kun oldin ushbu modellarning asosiy texnik tavsiflari va rasmiy renderlari tarqalgan edi. Endi esa internetga barcha tafsilotlarni ochib beruvchi videolar chiqdi, deyarli hech qanday sir qolmadi:
- Displey: 6,72" FHD+ AMOLED, 120 Hz
- Chipset: Snapdragon 7s Gen 3
- Kameralar:
50 MP + 8 MP ultra keng + 50 MP telefoto (2x) + 32 MP selfi
50 MP + 8 MP ultra keng + 50 MP periskop (3x) + 50 MP selfi
- Xotira variantlari: 8/128 GB, 12/256 GB / 12/256 GB
- Biometriya: Ekranga joylashtirilgan barmoq izi skaneri, yuzni tanish
- Suv va changdan himoya: IP64
- Batareya va quvvatlanish: 5000 mAh, 50 W
📅 Smartfonlar taqdimoti 4-mart kuni Toshkent vaqti bilan 15:00 da bo‘lib o‘tadi.
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
📱Nothing Phone (3a): Kamera dizayni rasman namoyish etildi
🔍 Asosiy kameralar:
- 50 MP asosiy sensor (OIS bilan, 64% ko‘proq yorug‘lik qabul qiladi)
- 50 MP periskopli telefoto (3x optik va 60x raqamli zoom)
- 8 MP ultra-keng burchak.
🤳 Old kamera: 50 MP, yuqori sifatli selfilar va videolar uchun.
🎥 4K video yozish, Ultra HDR, va TrueLens Engine 3.0 yordamida yaxshilangan tasvir sifati.
📅 Rasmiy taqdimot: 4-mart 2025.
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
🆕 Nothing bugundan boshlab beta-versiyada mavjud OS 3.0 ni ko'rsatdi
ℹ️ Ular "sof" Android'dan voz kechib, unikal dizaynga ega bo'lib bormoqda.
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
🆖 Yangilangan dizayndagi Nothing OS 3.0 operatsion tizimi chiqdi
Shunchaki ko'rinishiga baho beramiz, chunki baribir oramizda hech kimda Nothing devayslari bo'lmasa kerak...
😆
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog
📱 Nothing 2a Plus rasman taqdim etildi
ℹ️ O'zgarishlari: MediaTek Dimensity 7350 Pro chipi, 50 MP old kamera, 50 W quvvatga ega quvvatlagich, ikkita yangi rang. Sizga yoqdimi?
➡️#nothing | Birinchi raqamli IT-Blog