TGTGInsighttelegram intelligenceLIVE / telegram public index
← GitHub Trends

TGINSIGHT SIMILAR POSTS

Find similar content

Source channel @githubtrending · Post #15433 · Jan 23

#python#deepseek#demo#easy#embedding#flask#gpt#huggingface_transformers#llm#mcp#multimodal#openai#qwen#rag#sentence_transformers#ui#vllm#vlm UltraRAG is a lightweight framework that makes building retrieval-augmented generation (RAG) systems simple and fast. It uses a low-code approach where you write just dozens of lines of YAML configuration instead of complex code to create sophisticated AI workflows with conditional logic and loops. The framework includes a visual development environment where you can drag-and-drop to build pipelines, adjust parameters in real-time, and instantly convert your logic into interactive chat applications. This means you can deploy powerful AI systems that ground answers in your own data—reducing hallucinations and improving accuracy—without needing extensive coding expertise or lengthy development cycles. https://github.com/OpenBMB/UltraRAG

Results

26 similar posts found

Search: #seedream

当前筛选 #seedream清除筛选
Eco.Synapse ❀ Нейросети

@ecosynapse · Post #2449 · 12/18/2025, 11:51 AM

💚💚💚💚💚 ⭐️ ⭐️ ⭐️ 💚💚💚 Всё чаще хочется 💚💚 🪰 просто показывать 💚💚 картинки — без долгих 💚💚 описаний и призывов. ⭐️ Для вдохновения 🦋 🐸 Нейросети выросли на наших глазах. Рамки растворились. Творим! ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ #seedream

Hashtags

Я к тебе с обратной связью по Seedream 4.0. Он хорош) но не отменяет нано банану просто более дерзкий. И не без косяков. 1. Большее разрешение — 4К 2. Вообще нет цензуры (тут и письки, и сиськи, и копирайт-персонажи) Из минусов: бывает артефачит неприятно, бывает возвращает без изменений и иногда руки корёжит. А так прик — такой банана без кожурки.🍌 #seedream | AcidCrunch

Hashtags

Freepik встроил Seedream 4.0 — теперь доступна генерация в 2K и 4K, с несколькими референсами и пакетной выдачей картинок. Там говорят убийца бананов вышел Seedream 4.0 затещу завтра. Связь! #seedream | AcidCrunch

Hashtags

Eco.Synapse ❀ Нейросети

@ecosynapse · Post #2350 · 09/19/2025, 10:58 AM

Что ни день, то новая нейронка. И новая любовь! 🥰 Seedream 4.0 в 🔰 на безлимите — это топчик! А в 🔰 — и того лучше! Но уже за токены. От души порисовала и готовлю несколько серий фото 🖼🖌 〰️〰️〰️〰️〰️ 🌸 Кстати, хорошие новости: ребята из Higgsfield AI продлили акцию до 22 сентября. #seedream#higgsfield

PreviousPage 1 of 3Next