👋🏻 Durov "USERNAME"lar haqida!
"Yaqin vaqtgacha Telegram’dagi barcha foydalanuvchi nomlarining 70 foizi Erondan kelgan kibersquatterlar tomonidan faol bo‘lmagan kanallarda saqlangan. Bu qidiruv natijalarini chalkashtirib yuboradigan o'lik foydalanuvchi nomlari qabristonini yaratdi va millionlab Telegram foydalanuvchilariga o'z akkauntlari, guruhlari va kanallari uchun tegishli umumiy manzillarni tanlashiga to'sqinlik qildi.
Ushbu zaxiralangan foydalanuvchi nomlarini olishni istagan foydalanuvchilar ko'pincha hech qanday javob olmagan yoki aldanib qolishgan.
Yaxshiyamki, bu vaziyat o'zgara boshladi. Avgust oyi oʻrtalarida biz oʻtgan yil davomida boʻsh yoki faol boʻlmagan kanallarga bogʻlangan barcha ochiq Telegram manzillarini olib tashladik. Biz bu manzillarning 99 foizini asta-sekin qaytadan umumiy foydalanishga kiritamiz, bu safar algoritmik va geolokatsiya cheklovlari bilan faqat bir nechta foydalanuvchilar emas, balki ko‘proq foydalanuvchilar foyda ko‘rishi mumkin.
Eng yuqori baholangan qisqa foydalanuvchi nomlariga kelsak, ularni tarqatishning eng samarali va adolatli usuli men avvalgi postimda aytib o'tgan auktsion bo'lib tuyuladi. Shunday qilib, ushbu jozibali havolalarni qo'lga kiritganlar ularni yaxshi foydalanishga va taniqli t.me manzillarida joylashtirilgan original kontent bilan foydalanuvchilarimiz uchun qadrlashga undaydi.
Telegram foydalanuvchi nomlarini yig‘ib olganlar hafsalasi pir bo‘lganiga shubha qilmayman, lekin bu o‘zgarish foydalanuvchilarning katta qismiga foyda keltiradi. Men millionlab ajoyib Telegram manzillari qanday qayta tiklanishini va nihoyat bizning hamjamiyatimizga xizmat qila boshlashini intiqlik bilan kutaman.
P.S. Kelgusi voqealarni kutgan holda, bugun biz Telegramdagi har bir foydalanuvchi nomi uchun sindor.t.me kabi maxsus havolalarni qo'llab-quvvatlashni boshlaymiz. Ushbu veb-saytlar allaqachon istalgan brauzerda ishlaydi." - Pavel Durov
#username#yangilik#hulosa
💚@TGraphUz | YouTube
⚙️🩷 Устала рисовать работу и переключилась на картинку для себя (да, художники так делают, отдыхают от рисования, рисуя 🤷🏼♀️).
Домучиваю этот ваш Аркейн, добралась до 2го сезона, вроде наконец пошло полегче и с интересом. Сквозь начало продиралась с большим трудом, недоумевая откуда столько восторгов, я же себе чуть челюсть зевотой не вывихнула.. Но возможно это потому, что у меня сейчас менталОчка в режиме апатичного говна и вообще ничего особо заходит.
Маленькую Паудер нахожу невероятно бесечей и вызывающей ноль сочувствия, настолько, что её взрослый образ лишён всякого очарования, при всей моей нежной любви к ебанашкам.
А вот Вай - охуенная! Как говорится: I really need such a woman in my life. Нет серьёзно, я кажется влюбилась. Скажите мне, что у них с Кексиком всё будет хорошо!? Хотя ничего не говорите - в пекло спойлеры.
#Vi#Arcane#скетч
💕🤛🏻🧁 Do you wanna come play?
Как я начинала рисовать Вай пока смотрела 1й сезон и как закончила, досмотрев 2й..
Если чо, это Джинкс отобрала у меня руль от головного мозга вместе с планшетом, я как будто бы не причём🃏
#Vi#Arcane#Вай#fanart